Приликом свечаног отваранја, проф. др Драган Манчић, декан Електронског факултета је навео:
„Повезивање и сарадња науке и образовања са привредом су од изузетног значаја. Електронски факултет, као једна од водећих образовних и научних институција у овом региону, прати потребе привреде и економије у нашој земљи, али и у свету. Такође, настојимо да остваримо сарадњу са највећим светским и регионалним компанијама, а све у циљу пружања практично применљивог знања својим студентима и стварањем кадра за којим постоји потреба, пре свега у нашој земљи. На овај начин и НИС жели да допринесе да млади стручњаци остану у Србији, да пружи подршку домаћем образовању кроз добру сарадњу са образовним и научним институцијама у Србији“.Младен Шарчевић, министар просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, је захвалио компанији НИС што помаже младима:
„Желео бих да захвалим компанији НИС јер је остала конзистентна у ономе што ради, а то је подршка младима, било да је реч о студентима или ђацима. Реч је о компанији која је до сада уложила више од 3,8 милијарди динара у друштвено одговорне пројекте. НИС је прва компанија у Србији која је добила Светосавску награду. И зато је посебно значајно што компаније као што је НИС дају подршку нашим образовним и научним институцијама. Радује што НИС сада развија сарадњу са Електронским факултетом у Нишу, једним од најбољих факултета не само у Србији, већ и шире. Поверење младих људи у ову установу је велико и видим велику перспективу за даљу сарадњу НИС-а и Електронског факултета“.
Представник Града Ниша, градски већник, Владислав Марјановић, рекао је да је оваква пројекат права конекција науке и привреде:
„Што се друштвено одговорних пројеката тиче, НИС је у Граду Нишу последњих година уложио око 100 милиона динара. Плод једног таквог пројекта, врло значајног, је и сарадња са Електронским факултетом у Нишу, и ја се искрено надам, да се НИС неће задржати само на овом факултету и само на оваквом пројекту, који је својеврсна конекција науке и праксе. Свима је јасно да у турбулентним условима и прилагођавањима услова глобализације, иновација постаје главни ресурс развоја. Да бисте могли да иновирате, ви морате да креирате знање, а да бисте креирали знање, један од начина је да подржавате овакве друштвено одговорне пројекте који повезују науку и праксу. Вредност је што је Ниш један значајан универзитетски центар и ја се искрено надам да НИС као једна од друштвено одговорних компанија у Републици Србији има у својој стратегији наставак оваквог друштвено одговорног понашања и подстицања конекције науке и праксе“.