Новости и обавештења

Најновије вести са Електронског факултета у Нишу

Радионица за ученике гимназије "Светозар Марковић" из Ниша

Након радионица Електронског факултета на коме су учествовали ђаци и професори из ЕТШ "Мија Станимировић", те ученици гимназије "Бора Станковић", сада смо имали госте из гимназије "Светозар Марковић".
Image
У понедељак, 9. маја на Електронском факултету одржана је интерактивна радионица за ученике трећег разреда специјализованог одељења за физику, гимназије "Светозар Марковић" из Ниша.

Том приликом ученици су коришћењем Ардуина и сензорских модула практично реализовали једноставне системе за мерење растојања и јачине јонизујућег зрачења. Циљ радионице био је да комбинацијом хардвера и софтвера ученици реализују једноставан и функционалан електронски систем.

Радионица је поред презентације Електронског факултета имала за циљ и промоцију пројекта Еlicsir
, који се реализује на нашем факултету.

На крају радионице ученици су учествовали у квизу, а најбоље резултате постигли су Димитрије Стојчић, Михаило Павловић и Богдан Вучетић.

Радионицу су реализовали проф. др Горан Ристић, Милош Марјановић, Никола Митровић и Александра Стојковић.

Основни подаци

e-mail: efinfo@elfak.ni.ac.rs