Новости и обавештења

Најновије вести са Електронског факултета у Нишу

Ученици гимназије "Бора Станковић" из Ниша учесници радионице Електронског факултета

Електронски факултет у Нишу наставља са организацијом радионица за средњошколце. После посете ђака и професора из ЕТШ "Мија Станимировић", овога пута смо угостили ученике нишке гимназије "Бора Станковић".
Image
У уторак, 26. априла гости Електронског факултета били су ученици специјализованих ИТ одељења гимназије "Бора Станковић" из Ниша. Ученици су се на пријему код продекана за наставу информисали о студијама на нашем факултету, као и о пријемном испиту.

Након тога организована је Ардуино радионица, када су ученици имали прилике да практично реализују прототип система за мерење осветљености просторије. Кроз ову вежбу ученици су увидели да хардвер и софтвер увек иду заједно.
На крају радионице они су учествовали у квизу, а најбоље резултате постигли су Славко Ранчић, Радош Јовановић и Гаврило Миленковић.

Електронски факултет обезбедио је пригодне награде за најбоље у квизу. Радионицу су водили проф. Емилија Живановић, Милош Марјановић и Никола Митровић.

Основни подаци

e-mail: efinfo@elfak.ni.ac.rs