Новости и обавештења

Најновије вести са Електронског факултета у Нишу

Радионице са професорима и ученицима ЕТШ „Мија Станимировић“

Радионица "Примена Ардуино платформе у практичној настави" одржана је на Електронском факултету са професорима и ученицима ЕТШ „Мија Станимировић“ из Ниша.

Image
Гости Електронског факултета 11. априла били су професори ЕТШ „Мија Станимировић“ из Ниша, Ивана Богдановић и Бојан Станковић. Тема двочасовне радионице била је примена Ардуино платформе у практичној настави. Радионицу су водили сарадници Електронског факултета, Милош Марјановић и Никола Митровић.

У недељи за нама, 19. априла Факултет је посетило 11 ученика завршних разреда ове школе. Они су сазнали нешто више о Факултету који желе да упишу, а имали су прилике и да учествују у Ардуино радионици и тако прошире своја практична знања.

Након радионице, ученици су учесвовали у квизу. Најбоље резултате постигли су Алекса Младеновић, Алекса Митић и Лука Миљковић. Они су се пласирали у финалну рунду квиза са ученицима из осталих нишких школа који ће посетити Електронски факултет у наредним недељама.

Радионицу са ученицима из ЕТШ „Мија Станимировић“ водили су Никола Митровић, Јана Врачар и Неда Станојевић.

Основни подаци

e-mail: efinfo@elfak.ni.ac.rs