Новости и обавештења

Најновије вести са Електронског факултета у Нишу

Финална рунда квиза за ученике средњих школа

Након серије радионица и квиз такмичења за ученике средњих школа из Ниша, одржана је финална рунда квиза на Електронском факултету у Нишу. Квиз и завршна радионица одржана је у уторак, 24. маја.
Image
У финалу квиза је учествовало 10 ученика из ЕТШ „Мија Станимировић“, ЕТШ „Никола Тесла“ и гимназије „Светозар Марковић“. Специјани гости догађаја били су ученици Техничке школе из Власотинца, који су након посете  Лабораторији за мехатронику и НТ парку, такође узели учешће у квизу.

Најбоље резултате постигли су:
  1. место: Алекса Младеновић, ЕТШ „Мија Станимировић“ Ниш
  2. место: Михајло Стојановић, ЕТШ „Никола Тесла“ Ниш
  3. место: Лука Миљковић ЕТШ „Мија Станимировић“ Ниш

За све учеснике квиза Електронски факултет обезбедио је пригодне награде. Док се ишчекивало проглашење најбољих проф. др Данијел Данковић са сарадницима је одржао популарно предавање о диодама, док је проф. др Горан Ристић одржао предавање о јонизујућем и нејонизујућем зрачењу.

У реализацији финалне рунде квиза и радионице учествовали су и доц. др Емилија Живановић, Милош Марјановић, Јана Врачар, Неда Станојевић и Марија Живковић
.

Основни подаци