Новости и обавештења

Најновије вести са Електронског факултета у Нишу

Студенткињи Електронског Сандри Вељковић награда „Светислав Милић – младима од срца“

У уторак, 15. новембра, хуманитарна организација „Нађи Раула“ је доделила награду „Светислав Милић – младима од срца“ у Народном позоришту у Нишу. Једна од добитница овогодишњег признања је Сандра Вељковић, студент докторских студија на Електронском факултету у Нишу.

Фото: Срђан Спасић

Награда „Светислав Милић – младима од срца“  се додељује у неколико области: наука и образовање, култура и уметност, хуманитарни рад и мирна борба за људска права, спорт, институција године, специјална признања, медаља хуманости и плакета мира.

Сандра Вељковић, студент докторских студија на Електронском факултету у Нишу, је награду добила у оквиру специјалних признања за науку и образовање. За саму награду пристигло је око 130 пријава а највећа конкуренција је била у области науке и образовања.

Један од добитника плакете мира био је и Патријарх српски Порфирије који је присуствовао додели.

По речима организатора, награда је основана са жељом да се у друштву промовишу најбољи међу најбољима, млади људи који могу да мотивишу и инспиришу друге младе људе да буду проактивнији.

Фото: Срђан Спасић

Основни подаци