Новости и обавештења

Најновије вести са Електронског факултета у Нишу

Настављен рад са средњошколцима из Ниша и Лесковца

Радионицу о основама 3Д штампе за ученике средње школе „Мија Станимировић“ и блок наставу из предмета „Микроконтролери и микрорачунари“ за средњошколце из Лесковца, реализовали су професори и асистенти нашег факултета.

Image
У четвртак, 9. јуна одржана је радионица о основама 3Д штампе за ученике средње школе „Мија Станимировић“ из Ниша. На радионици, ученици су имали прилике да чују о основним принципима процеса штампе, као и да се упознају са основним алатима за 3Д моделовање.

Свака група је прошла кроз процес моделовања свог модела, а онда и кроз процес припремања модела за штампу. Ученици су на крају имали прилике и да виде те иштампане моделе.

Радионицу су држали Никола Митровић и Сандра Вељковић, са Катедре за микроелектронику.
Истог дана у ТШ „Раде Металац“ Лесковац, проф. др Данијел Данковић и Милош Марјановић реализовали су блок наставу из предмета „Микроконтролери и микрорачунари“, са ученицима трећег разреда ове школе.

Ученици су практично имплементирали вежбе програмирања микроконтролера.

Основни подаци

e-mail: efinfo@elfak.ni.ac.rs