Слађана Д. Маринковић

редовни професор

Контакт

  • мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
  • тел 381 (18) 529-127

Академска каријера

  • Изабрана у звање редовни професор 2016 године на Електронском факултету у Нишу, област Математика
  • Докторирала 2005. године на Природно-математичком факултету у Нишу, област Математика
  • Магистрирала 1995. године на Електронском факултету у Нишу, област Математика
  • Дипломирала 1986. године на Филозофском факултету у Нишу, област Математикa
Image

Изабране референце

  • Predrag M. Rajković, Slađana D. Marinković, Marko D. Petković: A Class of Orthogonal Polynomials Related to the Generalized Laguerre Weight with Two Parameters, Computational and Applied Mathematics 38:10 (2019), Springer
  • Predrag M. Rajković, Miomir S. Stanković, Slađana D. Marinković: The Laplace Transform induced by the Deformed Exponential Function of Two Variables, Fractional Calculus and Applied Analysis, 213 (2018) 775-785.
  • Predrag M. Rajković, Miomir S. Stanković, Slađana D. Marinković, Mokhtar Kirane: On q-Steffensen Inequality, Electronic Journal of Differential Equations 2018 112 (2018) 1-11.
  • Wolfram Koepf, Predrag M. Rajković, Slađana D. Marinković: On a connection between formulas about q-gamma functions, Journal of Nonlinear Mathematical Physics, 233 (2016) 343–350.
  • Predrag M. Rajković, Franz Hinterleitner, Slađana D. Marinković: Polynomials Associated With A Functional Product Of The Hermite Type, Mathematical Methods in The Applied Sciences 39(2016) 2358–2367.
  • Slađana D. Marinković, Miomir Stanković, Predrag M. Rajković: Functions induced by iterated deformed Laguerre derivative: analytical and operational approach, Abstract and Applied Analysis (2012) 1-17.
  • Miomir S. Stanković, Slađana D. Marinković, Predrag M. Rajković: Deformed and modified Mittag-Leffler polynomials, Mathematical and Computer Modelling, 541-2 (2011) 721-728.
  • Slađana D. Marinković, Predrag M. Rajković, Miomir S. Stanković, The inequalities for some types of q-integrals, Computers and Mathematics with Applications 5610 (2008) 2490-2498.
  • Wolfram Koepf, Predrag M. Rajković, Slađana D. Marinković, Properties of q-holonomic functions, Journal of Difference Equations and Applications 137 (2007) 621-638.
  • Slađana D. Marinković, Predrag M. Rajković, The q-analogues of Laguerre polynomials over a collection of complex origin intervals, Integral Transforms and Special Functions 162 (2005) 159-169.

Активности

  • Укупан број радова у часописима са IMPACT фактором: 18
  • Тренутно учешће на пројектима: Национални: 1; Интернационални:
  • Остали релевантни подаци:

Основни подаци

Адреса: Александра Медведева 14, 18115 Ниш
Тел: +381 (18) 529-105
Факс: +381 (18) 588-399
e-mail: efinfo@elfak.ni.ac.rs
ПИБ: 100232259
Текући рачун: 840-1721666-89

Факултет на друштвеним мрежама