Марјан М. Матејић

Контакт

  • мејл  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
  • тел 381 (18) 529-127

Академска каријера

  • Изабран у звање доцент 2018. године на Електронском факултету у Нишу, област Математика
  • Изабран у звање асистент 2008. године на Електронском факултету у Нишу, област Математика
  • Докторирао 2016. године на Природно-математичком факултету у Нишу, област Математика
  • Магистрирао 2005. године на Природно-математичком факултету у Нишу, област Математика
  • Дипломирао 2001. године на Природно-математичком факултету у Нишу, област Математика
Image

Изабране референце

  • 1. Bojan Mitić, Emina I. Milovanović,  Marjan M. Matejić, Igor Ž. Milovanović: Some properties of the inverse degree index and coindex of treesFILOMATprihvaćen za publikovanje, ISSN: 0354-5180 (Print), ISSN: 2406-0933 (Online) (M22).
    2. B. Liu, Marjan M. Matejić, Emina I. Milovanović, Igor Ž. Milovanović: Some new inequalities for the forgotten topological index and coindex of graphs, MATCH Communications in Mathematical and in Computer Chemistry 84(3) (2020),  719-738, ISSN: 0340-6253 (M21).
    3. Marjan M. Matejić, Igor Ž. Milovanović, Emina I. Milovanović: Some remarks on the general zeroth-order Randić coindexFILOMATprihvaćen za publikovanje, ISSN: 0354-5180 (Print), ISSN: 2406-0933 (Online) (M22).
    4. Emina I. Milovanović, Marjan M. Matejić, Igor Ž. Milovanović: On the normalized Laplacian spectral radius, Laplacian incidence energy and Kemeny's constant, Linear Algebra and Its Applications 582 (2019), 181-196, DOI: 10.1016/j.laa.2019.08.004, ISSN: 0024-3795 (M21).
    5. Predrag D. Milošević, Emina I. Milovanović, Marjan M. Matejić, Igor Ž. Milovanović: On relations between Kirchhoff index, Laplacian energy, Laplacian-energy-like invariant and degree deviation   of graphs, Filomat 34 (3) (2020),  ISSN: 0354-5180 (Print), ISSN: 2406-0933 (Online) (M22).
    6. Akbar Ali, Emina I. Milovanović, Marjan M. Matejić,  Igor Ž. Milovanović: On the upper bounds for the degree deviation of graphs, Journal of Applied Mathematics and Computing (2019), 1-9, ISSN (p) 1598-5865, ISSN (o) 1865-2085, DOI: 10.1007/s12190-019-01279-6 (M21).
    7. Boris Furtula, Ivan Gutman, Marjan M. Matejić, Emina I. Milovanović, Igor Ž. Milovanović: Some new lower bounds for augmented Zagreb index, Journal of Applied Mathematics and Computing (2019), 1-11, ISSN (p) 1598-5865, ISSN (o) 1865-2085, DOI: 10.1007/s12190-019-01258-x (M21).
    8. Predrag D. Milošević, Igor Ž. Milovanović, Emina I. Milovanović, Marjan M. MatejićSome inequalities for general zeroth-order Randić indexFILOMAT 33(16) (2019), 5249-5258, ISSN: 0354-5180 (Print), ISSN: 2406-0933 (Online) (M22).
    9. Kinkar Ch. Das, Marjan M. Matejić, Emina I. Milovanović, Igor Ž. Milovanović: Bounds for symmetric division deg index of graphs, FILOMAT 33(3) (2019), 683-698, ISSN: 0354-5180 (Print), ISSN: 2406-0933 (Online) (M22).
    10Igor Ž. Milovanović,  Emina I. Milovanović, Edin R. Glogić, Marjan M. Matejić: On Kirchhoff index, Laplacian energy and their relations, MATCH Communications in Mathematical and in Computer Chemistry, 81(2) (2019), 405-418, ISSN: 0340-6253 (M21).
    11. Marjan M. Matejić, Igor Ž. Milovanović, Emina I. Milovanović: Upper bounds for the inverse sum indeg index of graphs, Discrete Applied Mathematics, 251 (2018), 258-267, DOI: 10.1016/j.dam.2018.05.060, ISSN: 0166-218X (M22).
     
    12. Emina I. Milovanović, Igor Ž. Milovanović, Marjan M. MatejićRemark on spectral study of the geometric-arithmetic index and some generalizations, Applied Mathematics and Computation 334 (2018), 206-213, DOI: 10.1016/j.amc.2018.04.006, ISSN: 0096-3003 (M21a).
    13. Igor Ž. Milovanović,  Emina I. Milovanović, Marjan M. MatejićOn upper bounds for the geometric-arithmetic topological index, MATCH Communications in Mathematical and in Computer Chemistry 80(1) (2018), 109-127, ISSN: 0340-6253 (M21a).
    14. Igor Ž. Milovanović, Edin R. Glogić, Marjan M. Matejić,  Emina I. Milovanović: On relationship between the Kirchhoff and the Narumi-Katayama indices, FILOMAT, 33(1), 93-100, ISSN: 0354-5180 (Print), ISSN: 2406-0933 (Online), DOI: 10.2298/FIL1901093M  (M22).
    15. Igor Ž. Milovanović, Marjan M. Matejić, Edin Glogić, Emina I. Milovanović: Some new lower bounds for the Kirchhoff index of a graph, Bulletin of the Australian Mathematical Society 97(1) (2018), 1-10, DOI: 10.1017/S0004972717000831, ISSN: 00049727 (M23).
    16. Igor Ž. Milovanović,  Emina I. Milovanović, Marjan M. MatejićSome inequalities for general sum-connectivity index, MATCH Communications in Mathematical and in Computer Chemistry 79(2) (2018), 477-489, ISSN: 0340-6253 (M21a).
    17. Marjan M. Matejić, Igor Ž. Milovanović,  Emina I. Milovanović: On bounds for harmonic topological index, FILOMAT 32(1) (2018), 311-317, ISSN: 0354-5180 (Print), ISSN: 2406-0933 (Online), DOI: 10.2298/FIL1801311M (M22).
    18. Aleksandar S. Cvetković, Marjan M. Matejić, Gradimir V. Milovanović: Orthogonal polynomials for modified Chebyshev measure of the first kind, Results in Mathematics 69(3-4) (2016), 443-455, DOI: 10.1007/s00025-016-0529-8, ISSN: 1422-6383 (M21).
    19. Aleksandar S. Cvetković, Gradimir V. Milovanović, Marjan M. MatejićRational algorithm for quadratic Christoffel modification and applications to the constrained L2-approximation, International Journal of Computer Mathematics 88(14) (2011), 3012-3025, DOI: 10.1080/00207160.2011.565335, ISSN: 0020-7160 (M22).

Активности

  • Укупан број радова у часописима са IMPACT фактором: 20
  • Тренутно учешће на пројектима: Национални:  Интернационални:
  • Остали релевантни подаци:

Основни подаци

Адреса: Александра Медведева 14, 18115 Ниш
Тел: +381 (18) 529-105
Факс: +381 (18) 588-399
e-mail: efinfo@elfak.ni.ac.rs
ПИБ: 100232259
Текући рачун: 840-1721666-89

Факултет на друштвеним мрежама