Јована С. Џунић

Контакт

  • мејл  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
  • тел 381 (18) 529-126
  • Karton na sajtu Univerziteta: https://www.npao.ni.ac.rs/elektronski-fakultet/1359-jovana-dzunic

Академска каријера

  • Изабрана у звање асистент-приправник 2001. године на Електронском факултету у Нишу, област Математика
  • Изабрана у звање асистент 2002. године на Електронском факултету у Нишу, област Математика
  • изабрана у звање доцент 2013.године.
  • Изабрана у звање ванредни професор 2018. године
  • Докторирала 2012.године на Природно-математичком факултету у Нишу, област Математика
  • Магистрирала
  • Дипломирала 2001. године на Природно-математичком факултету у Нишу, област Математика


 
 
 
 
Image

Изабране референце

  •  M.S. Petković, B. Neta, L.D. Petković, J. Džunić „Multipoint methods for solving nonlinear equations, Elsevier Academic Press 2012 (e-izdanje), 2013v papirno izdanje, ISBN 978-0-12-397013-8
    2.      J. DžunićM. S. Petković, On generalized biparametric multipoint root finding methods with memory, J. Comput. Appl. Math. 255 (2014), 362-375.
    3.      M.S. Petković, B. Neta, L.D. Petković, J. DžunićMultipoint methods for solving nonlinear equations: A survey, Appl. Math. Comput. 226 (2014) 635-660.
    4.      M.S. Petković,  L.D. Petković, J. DžunićOn an efficient simultaneous method for finding polynomial zeros, Appl. Math. Lett. 28 (2014), 60-65.
    5.      M.S. Petković, L.D. Petković, J. DžunićOn an efficient method for the simultaneous approximation of polynomial multiple rootsAppl. Anal. Discrete Math.  8 (2014), 73-94.
    6.      D.M. Milošević, M.R. Milošević, J. DžunićOn an efficient inclusion method for finding polynomial zerosJ. Comput. Appl. Math. 290 (2015), 298-309.
    7.      B.I. Yun, M.S. Petković, J. DžunićOn a general transformation of multipoint root-solversJ. Comput. Appl. Math. 292 (2016), 136-149.
    8.      J. Džunić, I. Damnjanović, General approach to constructing optimal multipoint families of iterative methods using Hermite’s rational interpolation, J. Comput. Appl. Math. 321 (2017), 261-269.
    9.      J. Džunić, L.D. Petković, M.S. Petković On an application of Herzberger's matrix method to multipoint families of root-solvers,  accepted for publication in FILOMAT vol. 32, no 11, (2018).

Активности

  • Укупан број радова у часописима са IMPACT фактором:25
  • 2018. године била је руководилац пројекта „Иновација групе предмета из области примењене математике у складу са трендовима у информационо-комуникационим технологијама“, који је финансирало Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије. Рецензент је у часописима врхунске категорије Applied Mathematics and Computation, J. Computational and Applied Mathematics, Calcolo, Numerical Mathematics, Annali dell'Universitá di Ferrara, Applicable Analysis and Discrete Mathematics и Mathematical Reviews, као и другим међународним часописима. Рецензент је научних монографија за издавачку кућу Elsevier. Учествовала је на међународним конференцијама Applied Linear Algebra (Нови Сад, 2010), European Congress on Numerical Mathematics 2011 (Лестер, Велика Британија, 2011), Computational Methods in Applied Mathematics (Берлин, Немачка, 2012), II International Conference Mechanical Engineering in XXI Century, (Ниш, 2013), 14 Serbian Mathematical Congress (Крагујевац, 2018)Члан је удружења American Mathematical Society (AMS), Mathematical Association of America (MAA), Society for Industrial and Applied Mathematics (SIAM), European Mathematical Society (EMS), IEEE.

Основни подаци

Адреса: Александра Медведева 14, 18115 Ниш
Тел: +381 (18) 529-105
Факс: +381 (18) 588-399
e-mail: efinfo@elfak.ni.ac.rs
ПИБ: 100232259
Текући рачун: 840-1721666-89

Факултет на друштвеним мрежама