Напомена: У току је миграција целокупног садржаја на нови сајт факултета. Уколико нисте у могућности да пронађете неку информацију овде, молимо покушајте на http://old.elfak.ni.ac.rs

Лидија З. Ранчић

Контакт

  • мејл  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
  • тел 381 (18) 529-126

Академска каријера

  • Изабрана у звање доцент 2006. године на Електронском факултету у Нишу, област Математика
  • Докторирала 2005. године на Природно-математичком факултету у Нишу, област Математика
  • Магистрирала 1995. године на Филозофском факултету у Нишу, област Математика
  • Дипломирала 1988. године на Филозофском факултету у Нишу, област Математика

Изабране референце

  • M. S. Petković, Lj. D. Petković, L. Z. Rančić: Point estimation of simultaneous methods for solving polynomial equations: a survey (II). Journal of Computational and Applied Mathematics, 205 (2007) 32—52.
  • M. S. Petković, L. Z. Rančić: A Family of Root--Finding Methods with Accelerated Convergence. Computers and Mathematics with Applications 51 (2006) 999—1010.
  • M. S. Petković, T. Saqurai, L. Z. Rančić: Family of simultaneous methods of Hansen-- Patrick's type. Applied Numerical Mathematics, 50 (2004) 489--510.
  • M. S. Petković, L. Z. Rančić: On the guaranteed convergence of the square--root iteration method. Journal of Computational and Applied Mathematics 170 (2004) 169—179.
  • M. S. Petković, L. Z. Rančić: A new fourth order family of simultaneous methods for finding polynomial zeros. Applied Mathematics and Computation 164 (2005) 227—248.
  • M. S. Petković, S. Ilić, L. Rančić: The convergence of a family of parallel zero-- finding methods. Computers and Mathematics with Applications 48 (2004) 455—467.
  • M. S. Petković, L. Z. Rančić: On the guaranteed convergence of the fourth order simultaneous method for polynomial zeros. Applied Mathematics and Computation 155 (2004) 531—543.
  • S. M. Ilić, L. Rančić: On a modification of the Ehrlich--Aberth method for simultaneous approximation of the polynomial zeros. International Journal of Computer Mathematics, Vol. 81, No. 4 (2004) 455--471.

Активности

  • Укупан број радова у часописима са IMPACT фактором: 9
  • Тренутно учешће на пројектима: Национални: 1; Интернационални:
  • Остали релевантни подаци:

Основни подаци

Адреса: Александра Медведева 14, 18115 Ниш
Тел: +381 (18) 529-105
Факс: +381 (18) 588-399
e-mail: efinfo@elfak.ni.ac.rs
ПИБ: 100232259
Текући рачун: 840-1721666-89

Факултет на друштвеним мрежама

© Електронски факултет у Нишу. Универзитет у Нишу. Сва права задржана.