Напомена: У току је миграција целокупног садржаја на нови сајт факултета. Уколико нисте у могућности да пронађете неку информацију овде, молимо покушајте на http://old.elfak.ni.ac.rs

Душан М. Милошевић

Контакт

  • мејл  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
  • тел 381 (18) 529-237

Академска каријера

  • Изабран у звање доцент 2006. године на Електронском факултету у Нишу, област Математика
  • Докторирао 2005. године на Природно-математичком факултету у Нишу, област Математика
  • Магистрирао 1992. године на Електронском факултету у Нишу, област Математика
  • Дипломирао 1988. године на Електронском факултету у Нишу, област Рачунарска техника

Изабране референце

  • M. S. Petković, D. M. Milošević, L. D. Petković: High order Euler-like method for the inclusion of polynomial zeros, Applied mathematics and computation 196 (2008), 762--773.
  • M. S. Petković, D. M. Milošsević: On a new family of simultaneous methods with corrections for the inclusion of polynomial zeros, Intern. J. Computer Mathematics 83 (2006), 299--317.
  • M. S. Petkovič, D. M. Milošević: Improved Halley-like methods with centered inversion, Applied Mathematics and Computation 169 (2005), 417--436.
  • M. S. Petković, D. M. Milošević: A higher order family for the simultaneous inclusion of multiple zeros of polynomials, Numerical Algorithms 39 (2005), 415--435.
  • M. S. Petković, D. M. Milošević: A new higher-order family of inclusion zero-finding methods, J. Computational and Applied Mathematics 182 (2005), 416--432.
  • M. S. Petković, D. M. Milošević: Free-derivatives inclusion methods for polynomial zeros, Computing 75 (2005), 71--83.
  • Lj. D. Petković, M. S. Petković, D. M.Milošević: Weierstrass-like methods with corrections for the inclusion of polynomial zeros, Computing 75 (2005), 55--69.
  • M. S. Petković, D. M. Milošević: Ostrowski-like method with corrections for the inclusion of polynomial zeros, Reliable Computing 10 (2004), 437--467.
  • M. S. Petković, D. M. Milošević: Laguerre-like methods for the simultaneous inclusion of multiple zeros of polynomials, Comm. Appl. Anal. 9 (2005), 263--284.
  • M. S. Petković, D. M. Milošević: Improvement of convergence condition of the square-root method for the inclusion of multiple zeros, Novi Sad J. Math.,Vol. 36, No. 2, (2006), 101--109.

Активности

  • Укупан број радова у часописима са IMPACT фактором: 7
  • Тренутно учешће на пројектима: Национални: 1; Интернационални:
  • Остали релевантни подаци:

Основни подаци

Адреса: Александра Медведева 14, 18115 Ниш
Тел: +381 (18) 529-105
Факс: +381 (18) 588-399
e-mail: efinfo@elfak.ni.ac.rs
ПИБ: 100232259
Текући рачун: 840-1721666-89

Факултет на друштвеним мрежама

© Електронски факултет у Нишу. Универзитет у Нишу. Сва права задржана.