Međunarodno priznanje studentima Elektronskog fakulteta

Studenti Elektronskog fakulteta, Univerziteta u Nišu i članovi IEEE EMC Chapter Serbia&Montenegro:

• Nikola Radisavljević,
  • Željko Radojković i
  • Dario Javor

osvojili su drugu nagradu na 2018 Best Student EMC Hardware Design Competition u organizaciji IEEE EMC Society.

Učesnici takmičenja bili su timovi studenata iz zemalja širom sveta koji su dobili makete DC-DC konvertora sa namerno pogrešnim EMC dizajnom, kako bi ga promenili u skladu sa svojim analizama na dozvoljene načine po propozicijama takmičenja, kao i prema unapred postavljenim EMC zahtevima. Po okončanju procesa, timovi su podneli odgovarajući izveštaj sa rezultatima merenja.

Mentori našeg tima bili su prof. dr Vesna Javor i asistent Miloš Marjanović.

Čestitamo nagrađenim studentima, zahvaljujemo im na podizanju ugleda Elektronskog fakulteta u Nišu i IEEE EMC Čeptera Srbije i Crne Gore i želimo im mnogo uspeha u daljem radu!

ieee-priznanje-2018