Font size
  • Меморандум о сарадњи са компанијом НИС

Електронски и Машински факултет потписали су Меморандуме о сарадњи са компанијом НИС.

• Зашто Електронски факултет у Нишу?

Електронски факултет у Нишу представља врхунску образовну и научноистраживачку организацију и институцију од посебног друштвеног интереса која успешно прати развој електротехнике и информационо-комуникационих технологија у свету рачунарства.

Обавештења за студенте

Обавештења за запослене

Зоран Д. Јовановић

редовни професор

тел 381 (18) 529-421
zoran-jovanovic

Академска каријера

• Изабран у звање ванредни професор 11.07.2016. године на Електронском факултету у Нишу, област Аутоматика
  • Докторирао 2006. године на Електронском факултету у Нишу, област Аутоматика
  • Магистрирао 1992. године на Електронском факултету у Нишу, област Аутоматика
  • Дипломирао 1984. године на Електронском факултету у Нишу, област Аутоматика

Изабране референце

• Bratislav Danković, Saša Nikolić, Marko Milojković, Zoran Jovanović, ''A Class of Almost Orthogonal Filters'', Journal of Circuits, Systems, and Computers, vol. 18, no. 5, (2009), pp. 923-931. Print ISSN: 0218-1266, Publisher: World Scientific Publishing Company. August 2009.
  • Marko Milojković, Saša Nikolić, Bratislav Danković, Dragan Antić, Zoran Jovanović, ''Modelling of Dynamical Systems Based on Almost Orthogonal Polynomials'', Mathematical and Computer Modelling of Dynamical Systems, vol. 16, no. 2, (2010), pp. 133-144. Print ISSN: 1387-3954, Publisher: Taylor & Francis. April 2010.
  • Dragan Antić, Marko Milojković, Zoran Jovanović, Saša Nikolić, ''Optimal Design of the Fuzzy Sliding Mode Control for a DC Servo Drive'', Strojniški vestnik - Journal of Mechanical Engineering, vol. 56, no. 7-8, (2010), pp. 455-463. Print ISSN: 0039-2480. Publisher: Association of Mechanical Engineers of Slovenia (AMES). August 2010.
  • Saša Nikolić, Dragan Antić, Bratislav Danković, Marko Milojković, Zoran Jovanović, Staniša Perić, ''Orthogonal Functions Applied in Antenna Positioning'', Advances in Electrical and Computer Engineering, vol. 10, no. 4, (2010), pp. 35-42. Print ISSN: 1582-7445, Publisher: Faculty of Electrical Engineering and Computer Science, Stefan cel Mare University of Suceava, Romania. December 2010.
  • Dragan Antić, Saša Nikolić, Marko Milojković, Nikola Danković, Zoran Jovanović, Staniša Perić, ''Sensitivity Analysis of Imperfect Systems Using Almost Orthogonal Filters'', Acta Polytechnica Hungarica, vol. 8, no. 6, (2011), pp. 79-94. Print ISSN: 1785-8860, Publisher: Óbuda University, Hungary. December 2011.
  • Dragan Antić, Bratislav Danković, Saša Nikolić, Marko Milojković, Zoran Jovanović, ''Approximation Based on Orthogonal and Almost Orthogonal Functions'', Journal of the Franklin Institute, vol. 349, no. 1, (2012), pp. 323-336. Print ISSN: 0016-0032, Publisher: Elsevier Ltd. February 2012.
  • Dragan Antić, Zoran Jovanović, Vlastimir Nikolić, Marko Milojković, Saša Nikolić, Nikola Danković, ''Modeling of Cascade-Connected Systems Using Quasi-Orthogonal Functions'', Electronics and Electrical Engineering, vol. 18, no. 10, (2012), pp. 3-8. Print ISSN: 1392-1215, Publisher: Kaunas University of Technology. December 2012.
  • Darko B. Mitić, Staniša Lj. Perić, Dragan S. Antić, Zoran D. Jovanović, Marko T. Milojković, Saša S. Nikolić, ''Digital Sliding Mode Control of Anti-Lock Braking System'', Advances in Electrical and Computer Engineering, vol. 13, no. 1, (2013), pp. 33-40. Print ISSN: 1582-7445, Publisher: Faculty of Electrical Engineering and Computer Science, Stefan cel Mare University of Suceava, Romania. February 2013
  • Marko T. Milojković, Dragan S. Antić, Saša S. Nikolić, Zoran D. Jovanović, Staniša Lj. Perić, ''On a New Class of Quasi-orthogonal Filters'', International Journal of Electronics, Print ISSN: 0020-7217, Publisher: Taylor & Francis. 2013.

Активности

• Укупан број радова у часописима са IMPACT фактором: 9
  • Тренутно учешће на пројектима: Национални: 3; Интернационални: 5
  • Остали релевантни подаци:На такмичењу за НАЈБОЉУ ТЕХНОЛОШКУ ИНОВАЦИЈУ СРБИЈЕ У 2011.години, студентски тим Електронског факултета Универзитета у Нишу, који је радио на пројекту Увођење бежичног система управљања сигнализацијом "Раскрсница Палилулска рампа" добио је диплому и плакету „Др Мирослав Деспотовић“, за најбољи студентски тим у Републици Србији и Републици Српској. Ово значајно признање, нишким студентима, је доделило Министарство просвете и науке Републике Србије. Студентски тим је радио у саставу: Александар Најдановић, апсолвент, Милош Андоновић, апсолвент, Душан Тодоровић, апсолвент, Миодраг Голубовић, недавно дипломирао, Валентино Николић, апсолвент и ментор пројекта "Раскрсница Палилулска Рампа", проф.др Зоран Јовановић.

@ElfakMail

Molimo Vas da koristite sledeći link za pristup webmailu:

WEBMAIL

23h
Za vreme uskršnjih i prvomajskih praznika Elektronski fakultet neće raditi od 26. aprila do 5. maja. Prvi radni dan… https://t.co/bwDU9UBBwR
Osnovci iz škole "Sveti Sava" posetili su Elektronski fakultet u Nišu i Startap centar u okviru fakulteta. Ovom pr… https://t.co/X7dUR1bjJ1
Elektronski fakultet u Nišu i @NiCATCluster održali su radionicu za studente, ali i kompanije, u okviru koje su pre… https://t.co/fJ8T9SaAiG
Srednjoškolci iz Gimnazije "9.maj" posetili su Elektronski fakultet i @StartapNis na našem fakultetu https://t.co/CfcNxfA77e
Konkurs @EUErasmusPlus programa Univerziteta u Nišu za mobilnost studenata na Univerzitetu Balearskih ostrva na Pal… https://t.co/2j5hpc3roo

Aкредитација

Сви студијски програми Електронског факултета су акредитовани од стране Комисије за акредитацију и проверу квалитета Министарства просвете Републике Србије

grb srbije_mali

Чланства

Већ дуги низ година Електронски факултет у Нишу је члан међународних институција и различитих програма међународне сарадње.

ieee logo mb tagline

images-1