• Зашто Електронски факултет у Нишу?

Електронски факултет у Нишу представља врхунску образовну и научноистраживачку организацију и институцију од посебног друштвеног интереса која успешно прати развој електротехнике и информационо-комуникационих технологија у свету рачунарства.

• Бруцоши, добродошли!

На Електронском факултету у Нишу подељени су индекси новој генерацији студената. Свечана додела одржана је у препуном амфитетру А1, чиме је факултет још једном потврдио да је у последњих неколико година неприкосновен по броју бруцоша.

• Признање из Иванић - Града

Наставник Електронског факултета из Ниша, доц. др Љубомир Врачар, добитник је две Златне плакете на овогодишњој 5. Изложби иновација Иванић - Град.

Обавештења за студенте

Обавештења за запослене

Конкурс за доделу стипендије Zumtobel Group

Zumtobel Group Србија расписује конкурс за доделу стипендија за школску 2018/2019. годину за студенте Електронског факултета.
На Конкурс се могу пријавити студенти који испуњавају следеће услове:
- да су држављани Републике Србије,
- да су редовни студенти треће године студија на државном факултету,
- да су редовни студенти са положеним испитима из претходних година студија са укупном просечном оценом једнаком или вишом од 7.50,
- да поседују активно знање енглеског језика,
- да поседују напредно знање коришћења MS Office пакета,
- да не примају стипендију, кредит или други облик субвенције на име трошкова школарине од другог даваоца,
- да у тренутку подношења захтева нису обновили више од једне године студија.

Дефинисани критеријуми за доделу стипендије обухватају следеће:
- успех на факултету (висина просечне оцене свих положених испита и динамика студирања),
- познавање енглеског језика,
- професионални интервју (реализован од стране HR одељења и експерта у струци, предвиђен за кандидате који уђу у ужи избор).

Документација коју студент доставља:
- уверење о држављанству,
- кратка биографија (CV) са фотографијом,
- доказ о уписаној години студија са списком положених предмета и просечном оценом у току студирања,
- опционо: сертификати о додатним курсевима (енглески, MS Office).
Обавеза стипендираног студента је :
- да активно учествује у додељеним пројектима,
- да редовно упише наредну годину студија,
- да редовно полаже испите и доставља доказ о положеним испитима,
- да по завршетку студирања настави рад код послодавца у временском периоду који је најмање једнак периоду стипендирања (на радном месту које одговара његовој стручној спреми).

Детаљи стипендирања биће уређени посебним уговором између стипендисте и послодавца.
Појединачна стипендија износи 20.000 РСД месечно у 10 једнаких месечних рата по години студирања.
Документација се доставља Продекану за наставу Електронског Факултета до 30.06.2018.

Документ се може преузети са следећег линка.

ZG Lighting SRB d.o.o.

Крунска 73

СРБ – 11000 Београд

Србија

Пиб : 109939748

Матични број: 21271179

@ElfakMail

Molimo Vas da koristite sledeći link za pristup webmailu:

WEBMAIL

Studenti i ostali. Sutra na ELFAK-u #gigatronmasters https://t.co/Yn5Dz1gUyE
Milos Stamenovic je OOO do 25.5.2017. Hvala
U 2017-toj ce bit neophodan SSL sertifikat https://t.co/wZoghx1u0l

Вип студент

vip

Aкредитација

Сви студијски програми Електронског факултета су акредитовани од стране Комисије за акредитацију и проверу квалитета Министарства просвете Републике Србије

grb srbije_mali

Чланства

Већ дуги низ година Електронски факултет у Нишу је члан међународних институција и различитих програма међународне сарадње.

ieee logo mb tagline

images-1