Телекомуникациони системи и технологије

Онима који су нестрпљиви да открију магични свет телекомуникација, онима који су вредни, упорни, способни и креативни.

Nudi:

• савремени програм образовања који реализују компетентни наставници
  • добро опремљене лабораторије
  • практична знања и вештине

што обезбеђује ефикасан систем студирања и краћи пут до посла!

Ваше знање и вештине траже:

• јавна и приватна телекомуникациона предузећа
  • произвођачи телекомуникационе опреме
  • пројектантске фирме
  • извођачи телекомуникационих радова у фази изградње и експлоатације
  • провајдери телекомуникационих сервиса

На смеру „Телекомуникациони системи и технологије“ у оквиру примењених студија оспособљавају се студенти за примену знања и вештина потребних за непосредно укључивање у радни процес у области савремених телекомуникационих система и технологија. Наставну базу овог смера чине четири научноистраживачке лабораторије:

• Лабораторија за телекомуникационе системе
  • Лабораторија за микроталасну и субмилиметарску технику и бежичне комуникације,
  • Лабораторија за телекомуникационе мреже и обраду аудио сигнала и
  • Лабораторија за мултимедијалне комуникације.

Смер "Телекомуникациони системи и технологије" је потпуно оријентисан ка знањима апликативног карактера, која се након трогодишњих студија могу непосредно применити у пракси. Могућности запослења након завршетка студија су веома велике. Студенти ће бити оспособљени за рад на пројектовању, реализацији и одржавању телекомуникационих мрежа (посебно приступних мрежа: дигиталне претплатничке линије, кабловски дистрибутивни системи, широкопојасни оптички и бежични приступ), радио дифузних система, усмерених радио-веза, мобилних телекомуникационих мрежа, мултимедијалнијх комуникационих система, као и за рад у развоју и експлоатацији најмодернијих телефонских централа и друге телекомуникационе опреме.