Братислав Данковић

редовни професор

мејл  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
тел 381 (18) 529-360
bratislav-dankovic

Академска каријера


  • Изабран у звање редовни професор 1997. године на Електронском факултету у Нишу, област Аутоматика
  • Докторирао 1977. године на Електронском факултету у Нишу, област Аутоматика
  • Магистрирао 1970. године на Електронском факултету у Нишу, област Аутоматика
  • Дипломирао 1966. године на Електронском факултету у Нишу, област Аутоматика

Изабране референце

  • Miomir Stanković, Bratislav Danković, Slobodan Tričković, ˝Some inequalities involving harmonic numbers˝, Kluwer Academic Publichers, pp. 493-498, Recent Progress in Inequalities, 1997.
  • Bratislav Danković, Gradimir V. Milovanović, Snežana Rančić, Malmquist and Müntz orthogonal systems and applications, In book: Inner product spaces applications, Addison-Wesley Longman, Harlow, 1997.
  • Gradimir V. Milovanović, Bratislav Danković, Snežana Rančić, ˝Some Müntz orthogonal systems˝, Journal of Computational and Applied Mathematics, vol. 99, (1998), pp. 299-310, Elsevier.
  • Antić, D., Stanković M., Danković B., Dimitrijević, S., "Analysis of Nonlinear Computing Anticipatory Systems with Bounded Attractors", Computational Intelligence for Modelling, Control & Automation: Neural Networks & Advanced Control Strategies, Series: Concurrent Systems Engineering, edited by Masoud Mohammadian, IOS Press, Amsterdam & OHMSHA Tokyo, vol 54, 1999, (pp. 384-389).
  • Slađana Marinković, Bratislav Danković, Miomir S. Stanković, Predrag M. Rajković, “Orthogonality of some sequences of the rational functions and the Müntz polynomials”, Journal of Computational and Applied Mathematics, vol. 163, (2004), pp. 419-427, Elsevier.
  • Bratislav Danković, Predrag Rajković, Slađana Marinković, ˝On a class of almost orthogonal polynomials, in Lecture Notes in Computer Science 5434, S. Margenov, L. G. Vulkov and J. Wasniewski, eds., Springer-Verlag, Berlin, 2009, pp. 241-248.
  • Bratislav Danković, Saša Nikolić, Marko Milojković, Zoran Jovanović, ''A Class of Almost Orthogonal Filters'', Journal of Circuits, Systems, and Computers, vol. 18, no. 5, (2009), pp. 923-931
  • 8. Marko Milojković, Saša Nikolić, Bratislav Danković, Dragan Antić, Zoran Jovanović, ''Modelling of Dynamical Systems Based on Almost Orthogonal Polynomials'', Mathematical and Computer Modelling of Dynamical Systems, vol. 16, no. 2, (2010), pp. 133-144. Print ISSN: 1387-3954, (DOI No: 10.1080/13873951003740082), Publisher: Taylor & Francis. April 2010.
  • Saša Nikolić, Dragan Antić, Bratislav Danković, Marko Milojković, Zoran Jovanović, Staniša Perić, ''Orthogonal Functions Applied in Antenna Positioning'', Advances in Electrical and Computer Engineering, vol. 10, no. 4, (2010), pp. 35-42. Print ISSN: 1582-7445, (Doi No: http://dx.doi.org/10.4316/AECE.2010.04006), Publisher: Faculty of Electrical Engineering and Computer Science, Stefan cel Mare University of Suceava, Romania. December 2010.
  • Dragan Antić, Bratislav Danković, Saša Nikolić, Marko Milojković, Zoran Jovanović, ''Approximation Based on Orthogonal and Almost Orthogonal Functions'', Journal of the Franklin Institute, vol. 349, no. 1, (2012), pp. 323-336. Print ISSN: 0016-0032, (Doi No: http://dx.doi.org/10.1016/j.jfranklin.2011.11.006), Publisher: Elsevier Ltd. February 2012.

Активности

  • Укупан број радова у часописима са ИМПАКТ фактором: 15
  • Тренутно учешће на пројектима: национални: 1; интернационални:0
  • Остали релевантни подаци:

Koнтакт

Адреса: Александра Медведева 14, 18106 Ниш

Тел: +381 (18) 529-105

Факс: +381 (18) 588-399

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ПИБ: 100232259

Текући рачун: 840-1721666-89