Међународно признање студентима Електронског факултета

Студенти Електронског факултета, Универзитета у Нишу и чланови IEEE EMC Chapter Serbia&Montenegro:

• Никола Радисављевић,
  • Жељко Радојковић и
  • Дарио Јавор

освојили су другу награду на 2018 Best Student EMC Hardware Design Competition у организацији IEEE EMC Society.

Учесници такмичења били су тимови студената из земаља широм света који су добили макете ДЦ-ДЦ конвертора са намерно погрешним ЕМЦ дизајном, како би га променили у складу са својим анализама на дозвољене начине по пропозицијама такмичења, као и према унапред постављеним ЕМЦ захтевима. По окончању процеса, тимови су поднели одговарајући извештај са резултатима мерења.

Ментори нашег тима били су проф. др Весна Јавор и асистент Милош Марјановић.

Честитамо награђеним студентима, захваљујемо им на подизању угледа Електронског факултета у Нишу и ИЕЕЕ ЕМЦ Чептера Србије и Црне Горе и желимо им много успеха у даљем раду!

ieee-priznanje-2018