Сарадња са компанијом „Џонсон електрик“

Студенти Електронског факултета у Нишу имаће прилику да стручну праксу обављају у компанији „Џонсон електрик“. Ово је резултат уговора о пословно-техничкој сарадњи потписаног између Електронског факултета и компаније „Џонсон електрик“.

Након посете студената Електронског факутета у Нишу компанији „Џонсон електрик“, пре пар месеци, када су студенти имали прилику да виде како функционише једна од водећих компанија у граду, наш факултет је сада сарадњу са овом компанијом подигао на виши ниво.

studenti-poseta-dzonsonu

У петак, 14. септембра потписан је уговор о пословно-техничкој сарадњи, а овим уговором, који је испред Електронског факултета потписао декан проф. др Драган Јанковић са менаџментом компаније, утврђују се циљеви, предмет и начин дугорочне пословне сарадње између два успешна колектива у нашем граду.

potpisivanje-ugovora-je

Сам уговор допринеће сарадњи две стране у области делатности високог образовања, а чији је циљ унапређење наставе и научноистраживачког рада. Такође, обезбеђена је сарадња у погледу организовања стручне праксе, односно практичне наставе студената факултета у погонима Компаније, као и сарадња у реализацији научноистраживачких, развојних и иновационих пројеката на националном и међународном нивоу.