Финалиста IEEE R8 SPC 2018

Финалисти светског такмичења IEEE R8 Student Paper Contest 2018 су Марко Михајловић, студент Електронског факултета из Ниша и Никола Поповић, студент Електротехничког факултета Београд.

Њихов рад под називом „Fooling a neural network with common adversarial noise“ проглашен је као најбољи на изборном такмичењу- конференцији студентских пројеката.

Подсетимо, IEEESTEC конференција студентских пројеката је десети пут за редом на Електронском факултету у Нишу, 23.11.2017. године.

Учествовало је 150 аутора из 22 различите научно – образовне институције. Том приликом презентовано је 75 радова из свих области електротехнике и рачунарства, најбољи радови награђени су вредним наградама, а први од најбољих послат је на престижно такмичење IEEE SPC 2018.

Заједнички рад студената из Ниша и Београда је у конкуренцији 21 рада студената из IEEE Региона 8 ушао у „топ 5“ и биће презентован на интернационалној конференцији MElecon 2018 која се одржава у Маракешу, Мароко.

Радове је оцењивао четворочлани жири кога чине професори из Марока, Кипра, Македоније и Малте. Пријављени радови су из Аустрије, Белгије, Египта, Грчке, Ирана, Јордана, Малте, Португалије, Катара, Русије, Србије, Словеније, Јужне Африке, Шпаније и Турске.

„Наш десетогодишњи рад се исплатио и коначно је крунисан значајном наградом као што је финале такмичења студентских радова у оквиру IEEE региона 8“, истичу доц. др Данијел Данковић, председник и Милош Марјановић, потпредседник IEEESTEC конференције.

IEEESTEC конференцију организују IEEE SB Ниш, EESTEC LC Ниш и Електронски факултет Ниш.

ieee