Обележен Дан Електронског факултета

Електронски факултет у Нишу обележио је 57. година постојања.

dan-fakulteta-2017-dekan

Програм обележавања Дана Факултета садржао је низ активности, чији су носиоци поред управе Факултета и чланови Студентског парламента, који су организовали низ разноврсних научно-образовних, спортских, културних и других активности.

dan-fakulteta-2017-studenti-nagrade

Програм обележавања 57. годишњице почео је у уторак 21. новембра када су подељене награде и признања студентима који су постигли изузетне резултате у студирању.

dan-fakulteta-2017-studenti

Следећег дана студенти који су у протеклих годину дана завршили основне или мастер академске студије добили су дипломе, на свечаности која је била организована у њихову част.

dan-fakulteta-2017-danko

Четвртак је био резервисан за две манифестације. Организована је јубиларна 10. конференција студентских пројеката ИЕЕЕСТЕЦ и Дан отворених врата (Опен даy) 2017. Ове године је на конференцији презентовано 75 радова из свих области електронике и рачунарства, а подељене су и многобројне награде најбољим учесницима, како из земље, тако и из иностранства. Истог дана је током, Дана отворених врата, за ученике средњих школа организована презентација факултета и обилазак лабораторија.

dan-fakulteta-2017-hor

Главна свечаносто поводом Дана Факултета, свечана академија, била је уприличена у петак 24.11.2017. године.

Факултет су том приликом, поред многобројних гостију, посетили и званичници града Ниша, помоћник градоначелника проф. Небојша Ранђеловић, затим помоћник министра за науку, Никола Танић, као и ректор Универзитета у Нишу, проф. др Драган Антић.

Овом приликом су додељене награде и признања колективима и појединцима за изузетан допринос раду и развоју Електронског факултета у Нишу, јубиларне награде запосленима за 10, 20 и 30 година проведених у радном односу и награде најбољим студентима Факултета.

dan-fakulteta-2017-zlatni-indeks

Такође истог дана свечано су уручени „Златни индекси“ генерацији студената који су уписали Електронски факултет школске 1967/1968. и апсолвирали 1972. године.

Сви посетиоци Факултета су у претходној недељи могли на лицу места да се увере да је Електронски факултет у Нишу право место за студирање, које већ 57. година успешно обезбеђује међународно признато и конкурентно звање и знање.