Потребни стручно-мотивациони говорници на Електронском факултету

Елфак Алумни група и Декан Електронског факултета договорили су да учине корак у смислу промоције и популаризације техничних студија.

Конкретно, договорено је да се организује серија од бар 4 предавања на Факултету: са једне стране би били успешни инжењери-професионалци а са друге стране:

1. Већ уписани студенти Елфака и/или
2. Средњошколци.

Кроз ове наступе, студенте треба додатно мотивисати и указати им на значај њиховог проактивног деловања и практичног рада, док су још на студијама, како би своје теоретско знање што пре претворили у живу и употребљиву ствар. Најбоље средњошколце треба мотивисати да упишу техничке струке јер је то "кул, има пуно посла и плате су добре". Циљ је да им се предочи колико је узбудљива инжењерска будућност која им стоји на располагању.

Елфак Алумни има задатак да пронађе говорнике и предложи теме док ће Факултет преузети логистику око организације термина, простора и довођења публике.

Предавања би се одржала током Априла, Маја и Јуна 2013.

Актуелности